Проєкт «Українці-рятівники. Марафон історій»

Тривалість: триває з 2019 року.

Мета: доповнення матеріалами з Луганщини електронного ресурсу – Банку портретів людей, які в роки Другої світової війни рятували життя євреїв, ромів та інших жертв Голокосту.

Бекґраунд: пошук та популяризація інформації про Праведників народів світу, Праведників України та Праведників Бабиного Яру родом з Луганщини, а саме: життєві історії, історії порятунку, фото, документи, відеоспогади, архівні матеріали. Пошук інформації про Рятівників, які гідні увійти до списків Праведників. Поповнення колекція ЛОКМ. Популяризація гуманізму й толерантності українців і уродженців України в роки Другої світової війни не лише в нашій країні, а й в усьому світі.

Партнери: Національний музей історії України у Другій світовій війні (м. Київ): https://www.warmuseum.kiev.ua/.

Результат: розміщено інформацію про Євдокію Татарку (Пономаренко) – Праведницю народів світу. Зібрано інформацію про Рятівницю – Веклу Кравченко.

Про проєкт:

https://портрети.com.ua/

Контакти: Людмила Кушнір — заступниця директора з наукової роботи ЛОКМ, lokm_stb@ukr.net

Проєкт «Український Схід»

Тривалість: 2019 р. Завершено.

Мета: привернути увагу до cучасної російсько-української війни, створивши простір для індивідуальної та колективної рефлексії на тему її передумов, впливу на сучасників та подальшу долю європейського континенту.

Бекґраунд: зібрані експонати, спогади свідків 2014-2019 рр., побудована експозиція через вузлові арт-об’єкти — артефакти з районів бойових дій, в тому числі з Луганської області. Поповнена колекція ЛОКМ.

Партнери: Національний музей історії України у Другій світовій війні (м. Київ): https://www.warmuseum.kiev.ua/.

Результат: побудована експозиція у Національному музеї історії України у Другій світовій війні, створено відеоролики.

Про проєкт:

Контакти: Мілованова Олеся – директорка ЛОКМ, lokm_stb@ukr.net

Проєкт «Між прерії»

Тривалість: 2020 р.

Мета: вивчити колекцію експонатів російсько-української війни для створення експериментальної експозиції на базі ЛОКМ «Війна, що триває» про воєнні події на сході України.

Бекґраунд: поповнення фондової колекції ЛОКМ. Просвітницька робота, зокрема, створення якісно нових форм національно-патріотичного виховання. Напрацювання нових експозиційних рішень.

Партнери: Український інститут національної пам’яті (м. Київ), Меморіальний музей «Територія Терору» (м. Львів): http://www.territoryterror.org.ua/.

Результат: розроблена та презентована концепція, візуалізація експериментальної експозиції АТО/ООС на базі ЛОКМ.

Про проєкт:

  • Посилання,
  • «Музейна експедиція на Луганщину «Між прерії», 11-19 серпня 2020 р. Презентація напрацювань. – 123 с.

Контакти: Мілованова Олеся – директорка ЛОКМ, lokm_stb@ukr.net