...
Мужні й незламні: захисники та захисниці України

З 2015 року наша держава відзначає День захисника України, та за новим законопроєктом від 14 липня 2021 року свято було перейменовано на День захисника та захисниць України! З початком сучасної російсько-української війни майже чотириста тисяч українців взяли зброю до рук у лавах Збройних Сил, Національної гвардії, правоохоронних органів і добровольчих формувань, щоб зупинити агресію Російської Федерації та відстояти незалежність України. З одним із них нам пощастило тісно поспілкуватися. Юлія Гамма – особливий гість музею від ОТУ «Північ». Військова, пресофіцер, просто чудова та гарна дівчина, яка прибула новою ротацією на Луганщину та поділилася з нами своїми враженнями та здобутим досвідом. До вашої уваги пропонуємо інтерв’ю, в якому на вас чекає багато цікавого та маленька «сміховинка».

Дивитись

...
Ярмарки у Старобільську в ХІХ - на початку ХХ століття

14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». В Україні це свято вважається одним із найбільш шанованих. Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. Божа Матір вважалася їхньою покровителькою. Козаки шанували цей день та будували храми на честь Покрова Богородиці. У Старобільську був Покровський кафедральний собор, але нажаль, у 30-х роках минулого століття цього величного велетня зруйнували. У нашому місті проходили ще й ярмарки, й один з них – Покровський, який проходив перед Покровою. Пропонуємо переглянути відеолекцію про ярмарки у Старобільську в ХІХ – на початку ХХ століття.

Дивитись

...
Луганщина та жіночі долі в подіях Другої світової війни

Світлана Алексієвич, нобелівська лауреатка, привернула увагу до долі жінок на початку 80-х років ХХ ст., вона запропонувала подивитися на війну їхніми очима: «Все, що нам відомо про війну, ми знаємо з «чоловічого голосу». Ми всі в полоні «чоловічих» уявлень і «чоловічих» відчуттів війни. «Чоловічих» слів. А жінки мовчать… Мовчать навіть ті, хто був на фронті. Якщо раптом починають згадувати, то розповідають не «жіночу» війну, а «чоловічу»… «У війни не жіноче обличчя». Ми долучаємося до вшанування пам’яті тих, хто боронив рідну землю від ворога. І стать значення не має! Ми хочемо розповісти про події війни з рідним акцентом та про внесок у Перемогу жінок з Луганщини.

Дивитись

...
Розвиток промисловості на Луганщині в к. ХІХ - на поч. ХХ століть

Луганщина – край, в якому були всі умови для зародження та розвитку промисловості. Цей процес розпочався ще наприкінці XVIII століття. Заводи, рудники, залізниці, акціонерні товариства, про все це та багато іншого можна дізнатися, переглянувши відео лекцію.

Дивитись

...
Луганщина в роки Першої світової війни

Висвітлюються особливості перебігу подій Першої світової війни на території нашого краю, подано аналіз суспільно-економічної ситуації на Луганщині, розповідається про долю наших земляків, учасників цієї страшної війни.

Дивитись

...
Екотуризм з Луганським акцентом

Екотуризм покликаний захищати і оберігати природу, акуратно надаючи нам, туристам, всю її красу. На Луганщині є багато цікавих туристично-рекреаційних об’єктів. Тож вирушаємо у віртуальну подорож до них, відчувши себе у ролі екотуристів.

Дивитись

...
Екологічні проблеми Луганської області, що виникли внаслідок бойових дій

Бойові дії та тимчасова окупація 30 % території Луганської області загострили розгортання кризових явищ в області. Відновлення економіки та нормального життя неможливе без відновлення екології. Це не тільки питання нашої області – йдеться про стан повітря, водойм, лісів і це стосується всієї країни.

Дивитись

...
Повсякденне життя населення у 1938-1941 рр.

Увага приділяється основним аспектах повсякденного життя населення Луганщини в передвоєнні роки. Модернізація, колективізація, тотальний контроль, терор, репресії - все це характеризувало життя населення напередодні Другої світової війни.

Дивитись

...
SOS! Ґрунти Луганської області

Увага приділяється екологічним проблемам ґрунтів Луганщини, які ми наразі маємо, та пошуку напрямів їх вирішення, шляхів гармонізації відносин суспільства, людини й природи.

Дивитись

...
Надто цінно, щоб втратити

Ліс без всяких перебільшень можна назвати «зеленим золотом» країни, який приховує для нас тисячі таємниць.

Дивитись

...
Грошовий обіг на українських землях за часів Радянського Союзу (1922-1991 рр.)

У відеолекції розповідається про реформи грошової системи та специфіку грошових знаків за часів існування СРСР. Значна увага приділена грошовим реформам 1937-1938, 1947, 1961 та 1991 рр.

Дивитись

...
Грошова анархія доби Української революції (1917-1921 рр.)

У відеолекції розповідається про складну та часом хаотичну ситуацію у грошовому обігу часів визвольних змагань українського народу 1917-1921 рр. Значна увага приділена українській національній валюті.

Дивитись

...
Благодійництво на Луганщині у ХІХ - на поч. ХХ ст.

Увага приділяється освітньому аспекту благодійництва на Луганщині в середині ХІХ - на початку ХХ ст. Досліджується та порівнюється інформація з різних куточків нинішньої Луганської області.

Дивитись

...
Дисиденти - уродженці Луганщини

Луганщина подарувала державі людей, імена яких золотими буквами вписані в історію національно-політичного визвольного руху другої половини ХХ ст.

Дивитись

...
Луганщина в роки Української революції

Українська революція в долях наших земляків (квітень 1918 – листопад 1921 рр). Люди. Події. Факти.

Дивитись

...
Тих днів не змовкне слава

Захисникам і визволителям Луганщини, всім землякам, полеглим у боротьбі з нацистськими окупантами в роки Другої світової війни присвячується…

Дивитись

...
Культурна спадщина Луганської області: пам'ятки архітектури місцевого значення. Частина ІІ

Луганщина має надзвичайно багату культурно-історичну спадщину. Багато пам’яток, які нагадують нам про минуле нашого міста, збереглися до сьогодні. Багато з них зникло, залишивши свій слід в історії та культурі українського народу.

Дивитись

...
Культурна спадщина Луганської області: пам'ятки архітектури місцевого значення. Частина І

Важливу роль у збереженні минулого, формуванні історичної пам’яті і національної свідомості народу відіграє історико-культурна спадщина. Збережене зараз, успадковане нащадкам! Пам’ятай! Цінуй! Збережи!

Дивитись

...
Культурна спадщина Луганської області: пам'ятки архітектури національного значення

Наша українська земля володіє унікальними об`єктами культурної спадщини, які мають давню історію. Ці пам’ятки захоплюють, дивують, надихають – несуть генетичну пам'ять української нації, і наш обов’язок зберегти ці святині для наших нащадків.

Дивитись