Луганський обласний краєзнавчий музей був переміщений у березні 2015 року на підконтрольну Україні територію до міста Старобільськ.

Музей розташований у приміщеннях колишнього ремісницького училища, побудованого у 1895 році на кошти дворянки Домни Деменкової, та є пам’яткою архітектури ХІХ століття.

Розуміючи виклики, що стоять перед культурою на Донбасі, розбудовуємо музей, який виважено, об’єктивно представить історію Луганщини як невід’ємну складову української та в цілому європейської історії. На сучасному етапі музей проводить та популяризує наукові дослідження, формується як багатофункціональний центр інтелектуального спілкування громади.

В єдиному музейному просторі розміщені історичні матеріали та артефакти краю від найдавніших часів до сьогодення. Використання інноваційних інформаційних технологій, впровадження сучасних музейних методик дозволяє комфортно знайомитися з колекцією. Постійно вивчаючи запити відвідувачів, музей пропонує широкий спектр послуг для різних вікових та спеціалізованих груп.

Колектив працює над сучасною концепцією музею, пошуком креативних експозиційних рішень, впроваджує сучасні комунікативні практики, залучаючи істориків-краєзнавців, фахівців музейної справи. Музей реалізовує власні та спільні проєкти з культурними інституціями України.

Музей виступає науково-методичним центром та підтримує зв’язки з мережею музеїв Луганської області та України.