Сектор є структурним підрозділом в загальній структурі Луганського обласного краєзнавчого музею. Розпочав свою роботу в 2015 році після переміщення ЛОКМ в місто Старобільськ. Наукові співробітники займаються вивченням історії нашого краю з початку XVI до початку ХХ століття (до 1917 року).

Дослідження пізньосередньовічної, ранньомодерної та нової історії Луганщини є одним із важливих напрямків роботи музею.

Основні завдання сектору:

  • дослідження пізньосередньовічної, ранньомодерної та нової історії краю;
  • презентація та популяризація результатів науково-дослідної діяльності;
  • формування історичної свідомості через основні види музейної діяльності;
  • складання планів, звітності та іншої документації, їхня повнота та достовірність.

Наукові співробітники займаються поточним та тематичним комплектуванням фондів; науковими дослідженнями; створенням концепцій та побудовою експозицій і виставок; беруть участь у наукових конференціях, семінарах, круглих столах, форумах, проєктах; розробляють та проводять екскурсії, лекції, здійснюють науково-методичну роботу у відповідності до профілю сектора, співпрацюють з місцевими краєзнавцями.

Для відвідувачів проводяться оглядова, а також низка тематичних екскурсій: екскурсія центром міста «Таємниці повітового міста»; «Повсякденне життя та побут місцевого населення у ХІХ – на початку ХХ століть»; «Ремісниче училище імені Д.А. Демінкової»; «Ярмарки…Борошно…і ведмеді?»; «Слобожанська вишивка: традиційна вишивка Луганщини».

Інтерактивних: екскурсія з елементами квесту «Козацькі загадки від джури-музеєзнайки».