Висловлюємо співчуття єврейській громаді з приводу 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру.

80 років минуло з цих моторошних подій, які забрали десятки тисяч життів ні в чому невинних людей. Жорстокість окупаційної влади в роки Другої світової війни й сьогодні не залишає в спокої населення, адже розуміння наслідків масових вбивств просто шокує.

За два дні, 29-30 вересня 1941 року під Києвом було розстріляно близько 34 тис. людей, серед них були євреї, сінті та рома, радянські військовополонені, комуністи-підпільники. Але євреїв було найбільше: понад 30 тис. людей. Масові розстріли проходили в урочищі Бабин Яр. Вони стали однією з найбільших масових акцій знищення в роки Другої світової війни.

Це був не просто розстріл. Це був конвеєр смерті. Адже все проходило в кілька етапів. Одна група німців відповідала безпосередньо за розстріл, інша – складала тіла, третя – сортувала цінні речі, четверта – стерегла тих, хто чекав своєї «черги»…

Бабин Яр був не єдиним місцем масових розстрілів євреїв, але таких масштабів не було більше ніде. Упродовж двох років німецької окупації Києва, до листопада 1943-го року, тут розстріляли щонайменше 100 тис. людей, понад дві третини з яких були євреями.

Дослідження тривають й до сьогодні, постійно з’являються нові факти, документи, але все ж таки, факт залишається фактом. Жодна людина не заслуговує на таку участь. І ми повинні пам’ятати все це та в жодному разі не допустити повторення такої жахливої історії.

Пропонуємо переглянути відеоматеріали «Бабин Яр: 80 років трагедії».