Національне відродження виступає однією з центральних проблем сьогодення. Зала «Відродження України» висвітлює події на Луганщині Другої світової війни та під час захисту територіальної цілісності від 2014 року до сьогодення.  З перших днів Другої світової війни Луганська область опинилася в горнилі світового збройного конфлікту, бо відповідно наказу народного комісара внутрішніх справ Союзу РСР від 19 вересня 1939 року Лаврентія Берії у Старобільську в жіночому монастирі був створений табір для польських військовополонених. Банер «Заручники неоголошеної війни» містить інформацію про заснування, існування Старобільського табору, долі польських громадян, спогади та вшанування пам’яті. Фотодокументальний стенд «У війні порятунку немає» складається з трьох частин і висвітлює інформацію про життя мешканців області до окупації, перебудову промисловості на воєнний лад, мобілізацію, створення дивізій, евакуацію промисловості на схід, події на Луганщині за часи окупації: Голокост, дію концтаборів, долю остарбайтерів, Рух опору; наслідки окупації.

Відвідувачі мають можливість побачити макет легендарної «Катюші», розробником якої був уродженець Старобільська Георгій Лангемак; познайомитись з життєвим шляхом Т. Й.Балезіної, яка в групі з іншими вченими винайшла вітчизняний пеніцилін, та воєнного хірурга В.Д.Павловського.

Експозиція «На захисті територіальної цілісності» висвітлює події, що в 2014 році сколихнули півсвіту. 17 грудня 2015 року в музеї було відкрито першу виставку, присвячену жахливим подіям сучасності – «Буремний Донбас: шлях до миру». Перші експонати були вихоплені з полум’я бою. Серед них – уламки смертоносної зброї: граната Ф-1, осколково-фугасно-запальний снаряд (ОФЗС), протитанкова граната ПГ – 7С, транспортно-пусковий контейнер ракети «Конкурс – М» (ПТУР), реактивна протитанкова граната РПГ – 22 «Нетто».  В залі представлена унікальна художня композиція «Троянда пам’яті. Люди, будьте пильними», яка зроблена з уламків зброї і є символом миру. Автор композиції солдат Спасенніков Василь. На банері «Заради рідної землі» міститься фото та стисла інформація про уродженців Луганщини, що загинули під час проведення АТО та ООС, на жаль, вона постійно доповнюється.

Україна обов’язково поверне собі мир та територіальну цілісність завдяки силі та жертовності найкращих своїх синів і доньок, а також завдяки небайдужості мільйонів українців.