Луганський обласний краєзнавчий музей був переміщений у березні 2015 року на підконтрольну Україні територію до міста Старобільськ.
Музей розташований у приміщеннях колишнього ремісницького училища, побудованого у 1895 році на кошти дворянки Домни Деменкової, та є пам’яткою архітектури ХІХ століття.
![](http://lokm.lg.ua/wp-content/uploads/2020/10/logo_build.jpg)
Розуміючи виклики, що стоять перед культурою на Донбасі, розбудовуємо музей, який виважено, об’єктивно представить історію Луганщини як невід’ємну складову української та в цілому європейської історії. На сучасному етапі музей проводить та популяризує наукові дослідження, формується як багатофункціональний центр інтелектуального спілкування громади.
В єдиному музейному просторі розміщені історичні матеріали та артефакти краю від найдавніших часів до сьогодення. Використання інноваційних інформаційних технологій, впровадження сучасних музейних методик дозволяє комфортно знайомитися з колекцією. Постійно вивчаючи запити відвідувачів, музей пропонує широкий спектр послуг для різних вікових та спеціалізованих груп.
![](http://lokm.lg.ua/wp-content/uploads/2020/10/new_museum-1024x575.jpg)
Колектив працює над сучасною концепцією музею, пошуком креативних експозиційних рішень, впроваджує сучасні комунікативні практики, залучаючи істориків-краєзнавців, фахівців музейної справи. Музей реалізовує власні та спільні проєкти з культурними інституціями України.
Музей виступає науково-методичним центром та підтримує зв’язки з мережею музеїв Луганської області та України.