81 рік минув з тих страшних подій, коли 29-30 вересня розстріляли більше 30 тисяч людей лише в Києві. А скільки ще було таких місць, як Бабин Яр?

Знущання, жорстокість, смерть, руйнування — це те, що ніс у собі нацистський режим. Намагання знищити цілу націю, яку просто вважали “недостойною”! Хто взагалі робить такі висновки? Хто вирішує, кому жити, а кому немає місця в цьому світі? Напевне, що не людина. Ми всі маємо рівні права й повинні поважати один одного. Таких суджень намагаються притримуватися люди в ХХІ столітті, але не всі. Ми зараз проходимо через те, через що довелося пройти єврейському народу в роки Другої світової війни.

Терор в окупованій Україні знищив євреїв як соціокультурну й етнорелігійну спільноту. Жертвами Голокосту стали понад 1 мільйон осіб. Місцями їх наймасовіших страт стали, крім Бабиного Яру (Київ), Богданівка Одеської області — понад 40 тисяч, Дробицький Яр (Харків) — близько 20 тисяч, Кам’янець-Подільський — 23,6 тисячі, Дальник Одеської області — близько 18 тисяч, урочище Сосонки біля Рівного — понад 17 тисяч жертв.

Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру став символом “Голокосту від куль” і нацистської політики масового знищення людей.

Голокост — важка незагоєна рана в історії України в Другій світовій війні. І якщо рана не змогла загоїтися за 81 рік, то що можна говорити про події сьогодення? Після відкриття й осмислення жахів Голокосту світова спільнота пристала на позицію “ніколи знову”, але геноцид продовжується й надалі.

Сьогодні в Україні війна, в якій “намагаються розв’язати українське питання” і “допомогти” нам повернутися на “вірний шлях”. Від результатів такої допомоги стає просто моторошно, а фотографії після звільнення окупованих міст і сіл неможливо переглядати не відчувши мурах по шкірі… Результати знущань стоять перед очима ще довго… Київщина, Сумщина, Чернігівщина, Харківщина… Це лише невелика частина, яка стала нам відома… Страшно взагалі представити, скільки ще злочинів відкриється після звільнення всіх наших територій. Але розплата не змусить себе довго чекати…

Ми віримо в нашу Перемогу, віримо в ЗСУ і віримо в себе та наших друзів, які протягом усього часу надають нам підтримку.

#своєріднемісце
#museumstar
#ЛОКМ